Jdi na obsah Jdi na menu
 


Srdeční čakra

28. 1. 2011

   Srdeční čakra Obrazek

je v podstatě tou hlavní součástí vašeho bytí, která může vyjadřovat lásku plně a rozšiřujícím způsobem.

Má sílu udržet to překypující množství lásky v její posvátné komnatě a vyzařovat ji k celému lidstvu nebo k jednotlivci.

I když je srdeční čakra velmi citlivá, může přijmout a podržet bolest, negativitu a utrpení, jestliže jí to přikážete, což se stává často.

Lidské emoce jsou mnoha způsoby spojeny se srdeční čakrou, to je dáno praktikováním od mladého věku. Srdeční čakra může podlehnout obrovské bolesti a mučení, protože je tak citlivá. Může snadno vyjadřovat lásku, ale to také znamená, že může snadno vyjadřovat negativitu.

Mnoho lidí v sobě zadržuje utrpení, které, jak věří, jim způsobili v jejich srdeční čakře druzí.

Jestliže si představíme, že srdeční čakra je vaší pokladnicí, pak v ní uchováváte vše, co je pro vás důležité,

ale sami jste se naprogramovali, že uvěříte, že bolestné a negativní zážitky jsou také cenné, a tak je do své pokladnice ukládáte.

 

Negativní zkušenosti nám samozřejmě umožňují růst a rozvoj, jsou to lekce pochopení pravdy, ale to neznamená, že byste si je měli podržet.

Když je v srdeční čakře zadržována bolest, čakra stagnuje a snižuje to její vibrace; nakonec se čakra zavře a chrání se, protože už nechce být více zraňována.

Když je srdeční čakra zavřená či chráněná, pak je pro člověka velmi obtížné bezpodmínečně  milovat, cítit lásku druhých a vyjadřovat podstatu své duše.Obrazek

 

 

 

 

Nejvyšší dar Stvořitele se může stát neuchopitelným pro ty, kteří zadržují ve svých srdečních čakrách bolest a tak mohou zažívat zkušenost oddělěnosti duše a reality.

 

   Vaše duše si bude vědomá stavu vaší srdeční čakry, ale nebude schopná vám pomoci, protože máte na Zemi svobodnou vůli; musíte požádat, než budete moci přijímat.

Když se srdce začne zavírat kvůli stínům, které v sobě zadržuje, pak zažije okamžik, kdy se může objevit nedostatek lásky v podobě dalšího ublížení či ovládání, pocitů bezcennosti a nedůležitosti ve světě. Mohou se objevit iluze a protože duše vás nemůže vést, jak by chtěla, mysl a ego mohou velmi zesílit.

   Abyste s tím mohli bojovat, je třeba požádat svou duši a své průvodce, aby pracovali na vaší srdeční čakře, rozpustili negativitu a naplnili čakru láskou.

Je také zapotřebí porozumět tomu, proč ve své srdeční čakře zadržujete bolest.

Pamatujte, že to není vaše srdeční čakra, kdo zadržuje negativitu, ale vy, jakožto mysl a osobnost, která jí působí utrpení.

Proč chcete trpět? Zasloužíte si utrpení? Ptaní vám pomůže odhalit pohřbená přesvědčení z minulosti o vás samých. Prosté pochopení může umožnit osvobození.

   Pak je tedy potřeba zaměřit se ve svém běžném životě na slaďování vašeho srdce s duší a nechat světlo vaší duše téci do srdeční čakry, čož ji bude dále otevírat.

A k tomu je třeba vážit si své srdeční čakry a milovat ji. Ona si pak podrží své vlastní vibrace a vy s ní pak můžete mluvit a ona vám bude odpovídat. Vedení rozhovoru s vaší srdeční čakrou vám může pomoci porozumět jejím potřebám a zda je zapotřebí dalšího léčení. Můžete svou srdeční čakru také odevzdat Stvořiteli, aby ji zcela očistil a vyléčil. To neznamená, že vás srdeční čakra opustí, ale  že léčebný proces se může uskutečnit a že žádáte Stvořitele o pomoc.

Nezapomeňte, že vaše srdeční čakra má svůj hlas, tak jako každá část vašeho bytí.

 

Nyní přišel čas vzdát své srdeční čakře čest, neboť je pojítkem mezi vaší duší a realitou.

 

Mistr Ježíš