Jdi na obsah Jdi na menu
 


CO MUSÍM UDĚLAT, ABYCH SE STAL - PRACOVNÍKEM SVĚTLA ?

9. 1. 2010

BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB

 

,,Co musím udělat, abych se stal pracovníkem ,,SVĚTLA" ?

 

Obrazek

 

,,Ve své vůli odříkat se klamů světa a Vůli v Moudrosti nechat, aby se ve mě stala živou silou. Kdo chce dosáhnout plnou míru své životní síly, musí se podle toho živit a nechat živočišnou sílu v sobě rozvinout cvičením. Kdo se chce stát učencem, musí do sebe pojmout a zpracovat to, čemu ho učili, a učinit názory svých učitelů svými vlastními. Kdo hledá ,,Moudrost," musí do sebe pojmout ,,Božskou Lásku," a když ho ona naplní, vytryskne z ní ,,Sebepoznání," které není omezeno časem, prostorem ani tvarem, nýbrž pozná se samo jako Jednota celku a všeho v sobě jako svojí vlastní Pravdu."

 

,,Živou silou člověka je hovořit Pravdu a žít Pravdu a Činit v praxi."

Gothe praví : ,,Na začátku byl čin !"

 

,,Činy jsou vnitřními slovy Pravdy a zevním jednáním. Myšlenka dojde svého výrazu ve slově a ztělesní se činem. ,,Slovo vyvěrá z pocitů Pravdy v člověku - je to ,,svědomí" nebo úsudek, který se v člověku jasně a zřetelně vyslovuje, když člověk došel k poznání. V Božství jsou myšlenka, slovo a zjevení jedno. Neboť, co Bohočlověk myslí a chce, to se v něm vysloví slovem a tím se i projeví činem."

 

,,Přidržování se Pravdy ve svém nitru, naslouchání hlasu Pravdy ve svém nitru a jednání podle jeho příkazů - to je jednat podle svého nejniternějšího přesvědčení. Kdo jedná podle hlasu svého svědomí, jedná tak dobře, jak jen může."

 

,,Kdo v sobě sám již našel věčnou Pravdu, zná podstatu všech věcí a její projevy a nemá zapotřebí žádné vyučování."

 

,,K tomu všemu patří vyšší osvícení SVĚTLEM Pravdy, abychom ji pochopili. Učení o Pravdě nemůže pochopit, kdo nemá cit pro Pravdu. Jinými slovy řečeno - mysl může poznávat duchovní věci ve SVĚTLE pravdy až potom, když byla proniknuta SVĚTLEM Pravdy. Bez tohoto proniknutí není žádný cit pro vyšší  věci a tudíž žádné pochopení."

 

,,Jak je možno celou nauku Moudrosti stručně shrnout ?"

 

 

Obrazek

 

 

,,MILUJ PRAVDU V SOBĚ A VE VŠEM Z CELÉHO SRDCE, SE VŠÍ MYSLÍ, CELOU SVOU BYTOSTÍ."

,,Pak tvoje klamné já tě už nebude dále podvádět a poznáš svoje pravé Jsoucno. Přestaneš se pak jen zdát ( jevit ) a začneš v pravdě Být, neboť jako ve věčné pravdě  nemůže existovat Sebepoznání bez Jsoucna, tak začíná  také pravé Jsoucno teprve Sebepoznáním Pravdy ve SVĚTLE Pravdy samé."

Satja Káma Šajvya - Hledač Moudrosti

 

 BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář